انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب

يکشنبه 29 خرداد 1401
16:26
سحر

فیلتر دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب‌ خانگی:

هرچند آبی که از طریق لوله کشی در دسترس قرار دارد قبلا تصفیه شده است. اما مجددا کیفیت آب به علت قابلیت انحلال مواد مختلف در طول مسیر و فرسودگی سیستم های لوله کشی؛ پایین می آید. برای رفع این مشکل و حذف املاح و سختی آب، فلزات سنگین، بو و طعم نامطبوع و... از دستگاه تصفیه آب خانگی یا به اصطلاح دستگاه آب شیرین کن استفاده می شود. در این دستگاه ها چند ردیف فیلتر تعبیه شده است و هر فیلتر دستگاه تصفیه آب؛ وظیفه‌ی به خصوصی دارند و نوع ویژه ای از آلاینده ها را حذف می کنند. مدل های مختلفی از دستگاه تصفیه آب خانگی تولید و عرضه شده است. از جمله نوع سرشیری، زیر سینکی و رومیزی که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند.

فیلتر دستگاه تصفیه آب:

در دستگاه های تصفیه؛ وظیفه‌ی تصفیه آب بر عهده فیلتر دستگاه تصفیه آب می باشد. در مدل های قدیمی تر؛ تعداد فیلتر کمتری استفاده شده است اما دستگاه های جدید شش فیلتر دارند.

هر فیلتر دستگاه تصفیه آب کاربرد مختص به خود را دارند. فیلترها از نظر ترتیب جاگذاری، ماده سازنده و کارایی به صورت زیر هستند.

1-‌ فیلتر ردیف اول: این فیلترها از الیاف های پلیمری از جنس پروپیلن ساخته شده اند و برای حذف رسوبات، مواد معلق، گل و لای و ذرات درشت از آب به کار می روند.

2-‌ فیلتر ردیف دوم: در ردیف دوم فیلتر دستگاه تصفیه آب از کربن پودری ساخته شده و برای حذف باکتری ها و میکروارگانیسم هایی که بو، مزه و رنگ آب را تغییر می دهند مورد استفاده قرار می گیرند.

3-‌ فیلتر ردیف سوم: این فیلترها نیز از جنس کربن هستند اما با این تفاوت که به صورت بلوک می باشند و نسبت به نوع پودری سطح مقطع موثر کمتری دارند.

این نوع فیلتر دستگاه تصفیه آب؛ برای حذف کلر باقیمانده در آب به کار می رود و به این وسیله طعم و مزه کلر نیز از بین می رود.

4-‌ فیلتر ردیف چهارم: در این ردیف از غشاءهای ممبرانی استفاده می شود که در فرآیند اسمز معکوس نقش دارند. در این مرحله املاح، مواد مضر و بیماری زا و بخش عمده‌ی آلودگی ها حذف می شوند. در واقع این مرحله مهمترین مرحله تصفیه است و مراحل قبلی به نوعی پیش تصفیه محسوب می شوند.

5-‌ فیلتر ردیف پنجم: جنس فیلتر دستگاه تصفیه آب در ردیف پنجم نیز از خمیر کربن است. در این مرحله طعم، رنگ و بوی نامطبوع آب که در اثر ماندن در دستگاه به وجود آمده از بین می رود.

6-‌ فیلتر ردیف ششم: یکی از مفیدترین انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب، فیلترهای مینرال (مواد معدنی) هستند که سختی و املاح مضر آب را جذب کرده و املاحی از قبیل سدیم، پتاسیم و کلسیم که برای انسان مفید و سودمند هستند را در آب آزاد می کنند.

کارتن‌ اسباب کشی:

یکی از مشکلاتی که در زمان اسباب کشی وجود دارد؛ بسته بندی و جابجایی راحت و ایمن است. اغلب؛ بسته بندی با کارتن هایی انجام می شود که قبلا استفاده شده و فرسوده شده اند. در نتیجه از مقاومت خوبی برخوردار نیستند و ممکن است در زمان جابجایی متلاشی شده و لوازم درون آن آسیب جدی ببینند. در ضمن تهیه کارتن مورد نیاز نیز یکی از معضلات زمان اسباب کشی می باشد. امروزه کارتن هایی تولید شده که بسیار مقاوم و با کیفیت هستند و برای جابجایی وسایل و اسباب کشی بسیار مناسب هستند. همچنین این کارتن ها در ابعاد و رنگ های سفید و قهوه ای تولید شده و فاقد هرگونه علامت و چاپ می باشند.


برچسب ها: 10 ,
[ بازدید : 143 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دستگاه تصفیه آب خانگی - کارتن اسباب کشی است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار اسپیس فریم اجاره اسپیس خرید آنتی ویروس نمای چوبی ترموود فنلاندی روف گاردن باغ تالار عروسی فلاورباکس گلچین کلاه کاسکت تجهیزات نمازخانه مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]